משפט פלילי ומנהלי

עו"ד טובול וצוות המשרד פועלים בשלושה תחומים עיקריים: משפט פלילי, משפט מנהלי ותעבורה.
עורכי הדין במשרד מייצגים קשת רחבה של לקוחות, ומספקים מעטפת משפטית מיטבית, אקטיבית ומנוסה.

משפט פלילי

המשרד מספק מעטפת משפטית מלאה בכל שלבי ההליך הפלילי בעבירות פשע חמור, סמים, אלימות, אלימות במשפחה, אלימות ברשת, נשק, הריגה, רצח, מין ועוד.

משרדנו מלווה את לקוחותיו החל משלבי החקירה, תוך מתן ייעוץ משפטי בטרם החקירה, ליווי במהלכה ובהליכי מעצר (החל מ"מעצר ימים" וכלה ב"מעצר עד תום ההליכים"), המשך בייצוג בהליכי שימוע טרם הגשת כתב אישום וניהול התיקים הפליליים בבתי המשפט – בפני הערכאות השונות.

כמו כן, משרדנו מלווה אסירים בפני ועדת מיון טרם כניסתם למאסר במטרה לסייע בקליטתם בשירות בתי הסוהר, בבית הסוהר הנוח ביותר והמותאם לצרכיהם האישיים, הסוציאליים והמנהליים. יצוין, כי עו"ד טובול הייתה בין עורכות הדין הראשונות שליוותה את הקמת ועדת המיון טרום מאסר לאחר שטענה כנגד הפלייה בין אסירים שלא זכו לעבור ועדת מיון בטרם כניסתם למאסר.

משרדנו מתמחה ליווי נפגעי עבירה בגין עבירות מין והטרדות מיניות, החל משלב הגשת תלונה, עובר לשלב החקירה המשטרתית והגשת כתב אישום, וכלה בליווי במשפט הפלילי, הגשת תביעות אזרחיות (לרבות תביעות נגררות לפלילים), בגין ההטרדות ועבירות המין וקבלת פיצויים מהמזיק.

משפט מנהלי

משרדנו מתמחה במשפט מנהלי ועוסק בייעוץ וייצוג אסירים בפני בית המשפט העליון, המחוזי וועדת השחרורים. במסגרת התמחותנו זו משרדנו נותן שירות משפטי לאסירים בכל הקשור לתנאי כליאתם, ומייצגם בפני וועדות השחרורים הפרוסות ברחבי הארץ.

משרדנו חרט על דגלו ייצוג אישי, איכותי ומקיף לאסירים המרצים את מאסרם על עבירות שונות ובהן עבירות המתה, אלימות, מין, סמים, מרמה וכיוצא באלה.

לנוכח שנות הניסיון הרבות שצוות המשרד צבר בתחום המשפט המנהלי, משרדנו מייצג בתיקים מורכבים הדורשים הבנה מעמיקה והיכרות עםהגורמים השונים ובהם שירות בתי הסוהר, מרכז בריאות הנפש, ועדות אלימות במשפחה וגילוי עריות, משטרת ישראל, הרשות לשיקום האסיר וכיוצא באלה.

נפגעי עבירה

משרדנו מתמחה ליווי נפגעי עבירה בגין עבירות מין והטרדות מיניות, החל משלב הגשת תלונה, עובר לשלב החקירה המשטרתית והגשת כתב אישום, וכלה בליווי במשפט הפלילי, הגשת תביעות אזרחיות (לרבות תביעות נגררות לפלילים), בגין ההטרדות ועבירות המין וקבלת פיצויים מהמזיק.

שימוע בטרם הגשת כתב אישום

"שימוע" פירושו הליך הקודם להגשת כתב אישום, במסגרתו ניתנת הזדמנות לחשוד או לעורך דינו המבקשים זאת, להציג טענותיהם בפני רשויות התביעה (בכתב או בעל פה) ולשכנע, כי חומר הראיות או אינטרס הציבור אינם מצדיקים הגשתו של כתב אישום. משרדנו מתמחה בייצוג חשודים בהליכי שימוע לפני הגשת כתב אישום מול הפרקליטות ויחידות התביעה המשטרתית ברחבי הארץ, כאשר במקרים רבים הוביל השימוע לסגירת התיק הפלילי או להגשתו במסגרת הסדר טיעון.

עבודות שירות

עבודות שירות הן סוג של רכיב ענישה, אותו בית המשפט מטיל על נאשם שהורשע בביצוע עבירה פלילית. עבודות השירות מתבצעות מחוץ לכותלי בית הסוהר והן כוללות ביצוע מטלות למטרות של תועלת הציבור במוסדות שונים. רבים נוטים לחשוב כי ריצוי עונש מאסר על דרך של עבודות שירות הינו "קל" או מעין "חופשה ללא תשלום", אך לא כך הדבר. לכן, נאשמים שנגזר עונשם לעבודות שירות זקוקים לליווי צמוד והדוק בפני הממונה לעבודות שירות לאורך כל תקופת העבודות, או במסגרת הליכי שימוע בטרם הדחה מעבודות שירות והליכי הפקעה של עבודות השירות. כחלק מעבודת המשרד אל מול שירות בתי הסוהר, משרדנו מתמחה גם בליווי נאשמים בעבודות שירות בפני כל הגורמים הנוגעים בדבר.  

הליכי הסגרה

הסכם הסגרה הוא הליך לשיתוף פעולה בין מדינות במסגרת הלוחמה בפשע, בו מבקשות מדינות שונות את הסגרתו של אדם אשר נחשד או הורשע בפלילים באותן המדינות, אך ברח לתחומי מדינה אחרת. כפי שנהוג ביחסים בין מדינת, הליך ההסדרה מוסדר באמנה בין המדינות. מדינת ישראל מתמודדת עם הליכי הסגרה על בסיס יום – יומי, כך למשל ישראל חתומה על הסכמים של הליכי הסגרה עם קנדה, ארצות הברית, אוסטרליה, דרום אפריקה ורוב מדינות האיחוד האירופי. למשרדנו קיימת מחלקה ייחודית המתמחה במקרים של הסגרה או הסכמי הסגרה בארץ או הסגרה למדינה אחרת בחו"ל.

בקשות חנינה, מחיקת רישום פלילי וקציבת מאסר עולם

סמכות החנינה וההקלה בעונש נתונה לנשיא המדינה ומעוגנת בסעיף 11(ב) לחוק-יסוד: נשיא המדינה. זוהי סמכות בעלת אופי ייחודי שהופקדה בידיו של נשיא המדינה משום שרואים אותו כשומר חסד, הדוחה בנדיבות לבו את מידת הדין מפני מידת הרחמים ומעניקה לו שיקול דעת רחב לצורך קבלת ההחלטה.
משרדנו מתמחה בכתיבה וייצוג בבקשות חנינה בפני נשיא המדינה, תוך ליווי צמוד והדוק אל מול הגורמים הרלוונטיים בבית הנשיא ובמשרד המשפטים, עד לקבלת החלטה סופית של נשיא המדינה.
למחיקת רישום פלילי בכלל, ומחיקת הרשעה בפרט, משמעות ממשית יותר, כך שמרגע שנמחקה ההרשעה או הרישום הפלילי אין כל חובה למסור מידע עליהם, וכן לא תימסר לבית משפט שדן בתיק חדש של אותו אדם.
משרדנו מלווה ומייעץ בנושא מחיקת וביטול רישום פלילי, חנינה ומחיקת רישום משטרתי. כמו כן, למשרדנו ניסיון רב בייצוג בהליכים אלו, שנשענים רובם על חקר משפטי, ניתוח ראיות ובחירת המסלול הנכון ביותר בהתאם לנסיבות.
אסיר עולם, כשמו כן הוא, אסיר שירצה את עונשו עד ליומו האחרון בבית הסוהר. אולם, החוק במדינת ישראל מסמיך את נשיא המדינה לקצוב את עונש מאסר העולם ל-30 שנות מאסר ומעלה, בהתאם לנסיבותיו האישיות והמשפטיות של האסיר. משרדנו מתמחה בליווי, ייצוג וכתיבה של בקשות קציבה וכן בליווי וייצוג של אסירי עולם במהלך תקופת מאסרם לצורך שיפור תנאי כליאתם ושיקום חייהם.

חדלות פירעון ושיקום כלכלי – לא עוד פשיטת רגל

הליכי חדלות פירעון ושיקום כלכלי מאפשרים לחייבים ולנושים לפתוח בהליכים במהלך יוחזרו חלק מהחובות, ובסיומם החייב יוכל לקבל פטור מהחובות האחרים ולפתוח "דף חדש" בחייו הכלכליים.

החל מחודש ספטמבר 2019, נכנסה לתוקף רפורמה חדשה שמטרתה לייעל ולקצר את ההליכים, לתחום אותם בזמן ולאזן בין האינטרסים של החייב ושל הנושה.

משרדנו מתמחה בליווי חייבים בהליכי חדלות פירעון, החל ממתן הצו לפתיחת הליכים ועד לשיקומם הכלכלי ולמתן ההפטר.

כמו כן, משרדנו מתמחה בהגשת בקשות להסדר חובות מול המרכז לגביית קנסות וההוצאה לפועל.  

דיני תעבורה

משרדנו מתמחה בתחום דיני התעבורה ומעניק ליווי משפטי מקיף החל משלב החקירה בתחנת המשטרה ועד לסיום ההליך לאחר הגשת כתב אישום, בכל בתי המשפט השונים ברחבי הארץ.
כמו כן, משרדנו מתמחה בטיפול מול המכון הרפואי לבטיחות בדרכים (המרב"ד) ומול ועדות ערר בתל השומר, במקרים בהם נפסל רישיון הנהיגה ועד להשבתו.

משרדנו מקפיד על מתן יחס אישי וצמוד לכל לקוח וזמינות גבוהה ומייצג  בין היתר, בעבירות שונות כגון:

• תאונות דרכים קטלניות      • תאונות דרכים עם נפגעים      • נהיגה תחת השפעת סמים      • נהיגה בפסילה

• נהיגה בשכרות    • נהיגה ללא רישיון או בזמן פסילה      • נהיגה במהירות מופרזת

• תאונות דרכים קטלניות
• תאונות דרכים עם נפגעים
• נהיגה תחת השפעת סמים
• נהיגה בפסילה
• נהיגה בשכרות
• נהיגה ללא רישיון או בזמן פסילה
• נהיגה במהירות מופרזת

תחומי הפעילות הממוקדים של המשרד מאפשרים ללקוחותינו ביטחון משפטי מדויק ומקצועי

נשמח לעמוד לרשותכם